Hakkımızda

hakkimizda

ÜNAŞ Tekstil A.Ş.

Firmamız 1952 yılından beri aileye ait kişiler tarafından çeşitli isimler altında faaliyet göstermiş, ancak 02/11/1992 tarihinde diğer firmalarında biraraya gelmesiyle ÜNALLAR TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş. kimliğine kavuşmuştur.

25/04/2007 tarihi itibariyle yeni yapılanmamız sonucu ÜNAŞ TEKSTİL SANAYİ TİCARET A.Ş. kurulmuştur. ÜNALLAR, STARLIFE, WHITE DREAM markaları ÜNAŞ Tekstil San. ve Tic. A.Ş. çatısında toplanmıştır.

İlk Yıllarda İpek ve İpekli Mamüller üretimi gerçekleştirilmiştir. Bu günlerde bile ailenin yakın fertleri tarafından Bursa’nın GÖLYAZI Köyünde İpek Kozası Üretimi devam etmektedir.

Kurucumuz Merhum Hüseyin ÜNAL tarafından ilerleyen yıllarda değişen şartlara uygun olarak RAYON’lu mallar üretilmiştir. Firmamız gelen talepler doğrultusunda RAYON’lu ve sentetik Astar konusunda 70’li yıllarda kalite simgesi olmuştur.

1980’li yılların başından itibaren Gelinlik Kumaşlar ihtisas konusu olarak seçilmiş ve bu konuya bütün enerji yönlendirilmiştir.

1990’lı yılların ilk günlerinde başlatılan makina parkının teknoloji’ye ayak uydurması çalışmalarının ilk aşamasını 1994 yılında tamamlamıştır. Yeni teknolojinin’de katkısıyla gelen taleplerin üzerine çıkarak, talepleri yönlendirir hale gelmiştir.

Firmamızın kurulduğu günden beri birinci hedefi kalite olmuştur. İkinci hedefimiz ise İthali gerçekleşen malların ikamelerini üretmektir ve firmamız kendi ölçütleri çerçevesinde bu iki hedefine ulaşmanın haklı gururu içerisindedir.

Ürettiğimiz ve sattığımız her malın en iyisini yapmak, konumuzda kalite standardını oluşturmak hedefimiz olmuştur. Önemle durduğumuz bir diğer konu da ihtisaslaşmadır.

Şimdi bu bayrak yarışı uluslararası fuarlara katılımlarla devam etmektedir.

Updating…
  • Sepetinizde ürün yok!