Tarihçe

1950 öncesiİpekli Yıllar

Aile büyükleri Bursa Gölyazı köyünde ipek kozası üreticiliği ve kozadan ipek iplik üreticiliği yapmaktaydı. Bursa ve çevre iller ile ticaret yapılmaktaydı.

1950’lerDokumacılığa Giriş

Ticaretteki ulaşım problemleri sebebiyle Bursa’ya taşınıldı. Kardeşleri kozadan ipek ipliği üretimine devam ederken Kurucumuz Hüseyin Ünal ilk dokuma tezgahını alarak Bursa Fidanhan’da ilk atölyesini açtı.

1960’larHüseyin Ünal Dokuma Fabrikası

Demiryolu caddesindeki ilk üretim tesisi açıldı.

1970’lerSentetik Kumaş Üretimi

Bursa Tütüncüoğlu Caddesi’nde ilk fabrika kuruldu. Rayonlu kumaş ve sentetik astar üretiminde kalitenin simgesi haline gelindi.

1980’lerÜnallar Tekstil’in Kuruluşu

Cem Ünal’ın bayrağı devralmasıyla gelinlik kumaşlar ihtisas alanı olarak seçildi ve markalaşma yolunda ilk adımlar atıldı ve Ünallar markası yaratıldı.

1990’larİhracata Başlangıç ve İlk Perakendeciliğe Giriş

Makine parkuru yenilendi ve devamında başta İran olmak üzere çevre ülkelerle ticarete başlandı. Bursa Cumhuriyet Caddesinde ilk mağaza açıldı.

2000’lerYeni Markalar ve Ünaş Tekstil

Profesyonel gelinlik aksesuarları için Star Life, Balkanlar için Beli Sinisha, Amerika için White Dream markaları yaratıldı ve tüm markalar Ünaş Tekstil Grup çatısı altında birleşti.

2000’lerYeni Mağazalar

İzmir ve Bulgaristan Plovdiv’de yeni mağazalar açıldı. İstanbul Sultanhamam’a bayilik verildi.

2000’lerDOSAB Fabrikası

Üretim Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındı. Günümüzde üretim 9.000 m² kapalı alana sahip bu tesiste devam etmektedir.

2017Günümüz

Bursa fabrikası, Bursa, İzmir, Bulgaristan mağazaları ve 4 marka ile bu yolculuğa devam eden Ünaş Tekstil Grup, 60 çalışan ile günümüzde Ünallar markası ile aylık 220.000 metre ham kumaş, Star Life Markası ile aylık 12.000 gelinlik için aksesuar üretimi ve 27 ülke ile ihracata devam etmektedir.
Updating…
  • Sepetinizde ürün yok!