Top

Tarihçe

 1. İPEKLİ YILLAR

  Aile büyükleri Bursa Gölyazı yarımadasında ipek böceği yetiştiriciliği ve ipek iplik üretimi yapmaktaydı, çevre illerle ticarete bu yıllarda başlandı.

 2. DOKUMACILIĞA GİRİŞ

  Kardeşleri kozadan ipek ipliği üretimine devam ederken Kurucumuz Hüseyin Ünal ilk dokuma tezgahını alarak Bursa Fidanhan’da ilk dokuma atölyesini açtı.

 3. SENTETİK KUMAŞ ÜRETİMİ

  Bursa Tütüncüoğlu Çiftliğinde ilk fabrika kuruldu. Sentetik kumaş ve astar üretiminde kalitenin simgesi haline gelindi.

 4. ÜNALLAR TEKSTİL’İN KURULUŞU

  Cem Ünal’ın bayrağı devralmasıyla gelinlik ve abiyelik kumaşlar ihtisas alanı olarak seçildi ve markalaşma yolunda ilk adımlar atılarak Ünallar markası yaratıldı.

 5. İHRACATA BAŞLANGIÇ VE İLK PERAKENDECİLİĞE GİRİŞ

  Makine parkuru yenilendi ve devamında başta İran olmak üzere çevre ülkelere ihracata başlandı. Bursa Cumhuriyet Caddesinde ilk perakende mağaza açıldı.

 6. YENİ MARKALAR VE ÜNAŞ TEKSTİL

  Profesyonel gelinlik aksesuarları için Star Life, Balkanlar için Beli Sinisha, Amerika için White Dream markaları yaratıldı ve tüm markalar Ünaş Tekstil Grup çatısı altında birleşti.

 7. YENİ MAĞAZALAR

  İzmir ve Bulgaristan Plovdiv’de yeni mağazalar açıldı. İstanbul Sultanhamam’a bayilik verildi.

 8. DOSAB FABRİKASI

  Üretim Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ne taşındı. Günümüzde üretim 9.000 m² kapalı alana sahip bu tesiste devam etmektedir.

 9. GÜNÜMÜZ

  Bursa fabrikası, Bursa, İzmir, Bulgaristan mağazaları ve 4 marka ile bu yolculuğa devam eden Ünaş Tekstil Grup, 60 çalışan ile günümüzde Ünallar markası ile aylık 220.000 metre ham kumaş, Star Life Markası ile aylık 12.000 gelinlik için aksesuar üretimi ve 27 ülke ile ihracata devam etmektedir.